Güneydoğu Kariyer Fuarı'nda OSB standına ilgi

Güneydoğu Kariyer Fuarı'nda OSB standına ilgi

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin öncülüğünde yapılan, 130 üniversitenin iş birliğiyle, 10 ilde "Yetenek Her Yerde" temasıyla düzenlen kariyer fuarlarından "Güneydoğu Kariyer Fuarı" bugün Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Fuara katılarak, stand açan Diyarbakır OSB uzman ekibi, akademisyen ve öğrenciler ile sanayicilere OSB çalışmalarını detaylarıyla anlattı.

Dicle Üniversitesinin ev sahipliği yaptığı, Batman, Bingöl, Bitlis, Fırat, Hakkari, Artuklu, Siirt ve Şırnak üniversitelerinin paydaşı olduğu Güneydoğu Kariyer Fuarının açılışı, Dicle Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezinde yapıldı. Açılış törenine Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Daire Başkanı Bedrettin Özmen, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, paydaş üniversitelerin rektörleri, özel ve kamu kurumlarının yöneticileri, akademisyen ve öğrenciler ile sanayiciler katıldı.

Fuarda OSB standına akademisyen, öğrenci ve sanayiciler büyük ilgi gösterirken, uzman ekibimiz, OSB çalışmaları, ürün çeşitliliği ile ihracat konusunda konuklara detaylı bilgiler verdi.

 

03/03/2020