Diyarbakır İş İnsanlarından Erbil’e Çıkarma

Diyarbakır iş insanlarından Erbil’e çıkarma
Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ile Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi başkan ve yönetim kurulu üyeleri Erbil’e çıkarma yaptı. 22 Nisan’da açılacak uluslararası Yapı İnşaat ve Belediye Ekipmanları Fuarı öncesi Diyarbakır TSO ve OSB heyeti, önce Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğu, Erbil Ticaret Odası Başkanlığını ve Erbil Valiğini ziyaret etti. 
Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Organize Sanayi Bölgesi başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Erbil’de yarın başlayacak olan “Uluslararası Yapı İnşaat ve Belediye Ekipmanları” fuarı için yüze yakın iş insanı ile birlikte Erbil’e geldi. 
Fuara, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, Organize Sanayi Başkanı Aziz Odabaşı, Ticaret Odası Meclis Başkanı Celalettin Birtane, OSB Müteşebbis Heyeti Başkan Vekili Sezai Toplan’ın yanı sıra, TSO ve OSB yönetim kurulu üyeleri ile birlikte çok sayıda firma temsilcisi katıldı. 
Kaya ve Odabaşı başkanlığındaki heyet, ilk olarak Türkiye’nin Erbil Başkonsolosu Hakan Karaçay’ı makamında ziyaret etti. Heyet daha sonra Erbil Ticaret Odası Başkanı Dr. Celil Dara Hayat’ı ziyaret etti. Burada Diyarbakır iş insanları onuruna verilen yemeğin ardından heyet üyeleri son olarak Erbil Valisi Nevzat Hadi’yi makamında ziyaret etti. 
Ziyaretler sırasında Kaya ve Odabaşı, çatışmalı ortam sonrası bölgenin imarı için ikili görüşmelerde bulundu.

 

21/04/2019