Bingöl Üniversitesi öğrencileri, Diyarbakır OSB'deki fabrikaları

Bingöl Üniversitesi öğrencileri, Diyarbakır OSB'deki fabrikaları gezdi

Bingöl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü'nde eğitim gören bir grup öğrenci, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret ederek, buradaki fabrikaları gezerek, yetkili ve görevlilerinden kendi bölümleriyle ilgili bilgiler aldı. 

Bingöl Üniversitesi'ne ait bir otobüs ile sabah saatlerinde öğretmenleri Nazlı Gülüm Mutlu ile Azize Sudan eşliğinde Diyarbakır OSB Müdürlüğü'ne gelen öğrenciler, OSB Müteşebbis Heyeti Başkan Vekili Sezai Topalan ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Odabaşı karşıladı. Öğrencilere, OSB hakkında çeşitli bilgiler veren Topalan ve Odabaşı, iş tecrübeleri konusunda da öğrencilere önerilerde bulundu. Burada, yöneticilerle birlikte toplu olarak fotoğraf çektiren öğrenciler, daha sonra sırasıyla ÜNTEKS Tekstil, Şimşek Alüminyum, Dicle Mermer, Odabaşı Makina ve Karavil Yapı Grup şirketleri olarak; Karavil Çimento, Karlis, Asvil, Karboss markalarının üretildiği fabrikaları gezdi.

İlk olarak ÜNTEKS Tekstil Fabrikasını ziyaret eden öğrenciler, fabrikaya gelen pamuğun ipliğe ve kumaşa ve son olarak giysilere nasıl dönüştüğünü, yerinde uygulamalı olarak gördü. Firma yetkililerinden iş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgi alan öğrenciler, burada öğlen yemeği yedi. Daha sonra da sırasıyla, Şimşek Alüminyum, Dicle Mermer, Odabaşı Makina ve son olarak da Karavil Yapı Grup şirketleri olarak; Karavil Çimento, Karlis, Asvil, Karboss markalarının üretildiği fabrikaları gezdi. 

Bingöl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü, 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıfta eğitim gören 40 öğrenci, 2 öğretmenle birlikte yaptıkları geziden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Bu gezinin kendileri için çok verimli geçtiğini belirten öğrenciler, benzer gezierin farklı tarihlerde yeniden düzenlenmesi için okul idaresinden talepte bulunacaklarını söyledi.

 

31/10/2019