Bergama Ticaret Odası'ndan, Diyarbakır OSB'ye ziyaret

Bergama Ticaret Odası'ndan, Diyarbakır OSB'ye ziyaret

Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi yönetimini ziyaret etti. Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper ve beraberindeki heyeti, Diyarbakır OSB Müteşebbis Heyeti Başkan Vekili Sezai Topalan, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Odabaşı, OSB Yönetim Kurulu Üyesi Fadıl Oğurlu ile OSB Müdürü Mehmet Özel tarafından karşılandı.

Bergama'dan gelen misafirleri odasında ağırlayan Başkan Odabaşı, yaptığı kısa konuşmada işadamlarını bölgeye bakış açısını değiştirmesi gerektiğini belirterek, OSB alanında yatırım yapmaya davet etti. OSB alanındaki fabrikaların üretimi hakkında detaylı bilgiler veren Odabaşı'dan sonra konuşan Yönetim Kurulu Üyesi Fadıl Oğurlu da, ülkenin batısı ile doğusunda yaşayanların ortak sevgi dilini oluşturması gerektiğini belirterek, "Bunun aksi söylemler hiç kimseye yarar sağlamaz" dedi. Müteşebbis Heyeti Başkan Vekili Sezai Topalan da, bölgedeki yatırım olanaklarını anlatarak, devletin sağladığı teşvikleri aktardı.

Bergama'dan gelen konuk iş insanları tek tek kendini tanıtarak, üretim yaptıkları sektörler hakkında bilgi verdi. Daha sonra heyet adına konuşan Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, düşünce ve taleplerin karşılıklı olarak birbirine çok yakın olduğunu belirterek, OSB heyetine teşekkür etti. Ürper, Bergama sanayisi hakkında da detaylı bilgiler verdikten sonra Diyarbakır OSB Yönetim Kurulu Üyelerini Bergama'ya davet etti.

Yapılan konuşmanın ardından Diyarbakır OSB heyeti, Bergama heyeti adına Bergama TSO Başkanı Fikret Ürper'e bir plaket verdi. Çekilen toplu hatıra fotoğrafının ardından Bergama heyeti, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi'nden ayrıldı.

 

10/10/2019