Başkan Mızraklı, OSB'yi ziyaret etti

Başkan Mızraklı, OSB'yi ziyaret etti

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Dr. Selçuk Mızraklı, Organize Sanayi Bölgesi yönetimini ziyaret etti. OSB binasında gerçekleşen ziyarette Başkan Mızraklı, kent sanayisinin gelişimi için belediye olarak her türlü hizmete hazır olduklarını söyledi.

Diyarbakır OSB binasına bugün sabah saatlerinde gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Selçuk Mızraklı, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Odabaşı, TSO Başkanı Mehmet Kaya, 2. OSB Başkanı Beşir Yılmaz, Diyarbakır OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Fidan, yönetim kurulu üyeleri; Fadıl Oğurlu, Ali İhsan Özdoğan, Veli İpek, OSB Müteşşebis Heyeti Başkan Vekili Sezai Topalan tarafından karşılandı. 

OSB Başkanı Aziz Odabaşı ve TSO Başkanı Mehmet Kaya birer kısa konuşma yaparak, ziyaretlerinden dolayı Başkan Mızraklı ve merkez ilçe belediyeleri eş başkanlarına teşekkür etti. 

Daha sonra konuşan Başkan Mızraklı da, sanayinin kentin en önemli dinamiklerinden biri olduğunu belirterek, geçmiş yıllarda yerel gündem 21 ve kent konseyini toplayarak yeniden kent için çalışma başlatmayı hedeflediklerini söyledi. Mızraklı, "Tekstil İhtisas OSB dahil sanayinin gelişmesi için büyükşehir belediyesi ve merkez ilçe belediyeleri olarak her türlü hizmeti vermeye hazırız. Halkın yararına, refahına yönelik her projeye destek vereceğiz" dedi. 

OSB Başkanı Odabaşı, Tekstil İhtisas OSB'nin su ihtiyacı ve önemli bir ihtiyaç olan itfaiye istasyonunun kurulması konusunda Selçuk Mızraklı'dan destek istedi. Mızraklı da, kendisiyle birlikte gelen arkadaşlarına talimat vererek bu talebin yerine getirilmesi için çalışma başlatılmasını istedi. 

Ziyaretin gerçekleştiği salona getirilen ve tamamı OSB bölgesinde üretilen gıda maddelerini de inceleyen Mızraklı ve beraberindeki eş başkanları, daha sonra toplu fotoğraf çektirdi. Eş Başkan Mızraklı ve beraberindekiler sanayicilerle tek tek vedalaşarak OSB'den ayrıldı.

10/07/2019